Tisztelt írók és költők. Nektek is lehetőségetek van arra, hogy portálunkon megjelenjetek a menüben található Tartalom beküldése linkre kattintva.

Átadták a kulturális középdíjakat március 15-e alkalmából


Vitályos Eszter, a Kulturális és Innovációs Minisztérium parlamenti államtitkára és Závogyán Magdolna kultúráért felelős államtitkár március 15-e alkalmából állami kitüntetéseket adott át a Pesti Vigadóban csütörtökön.

Állami elismeréseket és kulturális középdíjakat adtak át a nemzeti ünnep alkalmából.

Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:

  • ANTAL JÓZSEF, az Udvarhely Néptáncműhely táncművésze, koreográfusa;
  • BAKSA JÓZSEF, a Nemzeti Együttműködési Közösség vezetője, a Nemzeti Identitástábor létrehozója;
  • BORISZ JAKSOV, a Pécsi Balett korrepetitora, a Pécsi Művészeti Gimnázium, Szakgimnázium és Technikum művésztanára;
  • BUZOGÁNY BÉLA színművész, író, rendező, a Mátészalkai Kulturális Nonprofit Kft. ügyvezetője, a Buzogány Béla Színháza alapító igazgatója;
  • CZAKÓNÉ GACOV KATALIN, a szolnoki Verseghy Ferenc Könyvtár és Közművelődési Intézmény igazgatója;
  • CZEGLÉDI ZSOLT trombitaművész, a Magyar Állami Operaház zenekari művésze;
  • CSÁNYI LÁSZLÓ operaénekes-művésztanár, a Magyar Állami Operaház ügyelője, volt magánénekese, a Mária Rádió műsorszerkesztője, író, rendező;
  • CSAPODI CSABA, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Tanárképző Központjának főigazgatója, valamint a Természettudományi Kar Matematikai Intézete Matematikatanítási és Módszertani Központjának egyetemi adjunktusa, a Magyar Kutatási Hálózat Rényi Alfréd Matematikai Kutatóintézetének tudományos munkatársa;
  • DÁVID MÁRIA pszichológus, gyógypedagógus, az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Pedagógiai Kara Gyógypedagógiai Intézetének igazgatója, főiskolai tanára;
  • DÉZSI JÁNOS, a gyulai Mogyoróssy János Városi Könyvtár igazgatója;
  • DOBOS ISTVÁN, a József Attila Színház gazdasági igazgatója;
  • DOMOKOS ISTVÁN, a Kossuth Rádió Országjáró magazin műsorának felelős szerkesztője;
  • ÉRI MÁRTON népzenész, kulturális antropológus, rádióműsor-szerkesztő, a Magos és Erdőfű zenekarok tagja;
  • ERŐSS TAMÁS LÁSZLÓ, a Magyar Bélyeggyűjtők Országos Szövetsége Felügyelő Bizottságának elnöke;
  • GALAMBOS ILDIKÓ, a nagykanizsai Pannon Egyetem Soós Ernő Kutató-Fejlesztő Központjának vezetője, egyetemi docens;
  • GARAS KÁLMÁN fotográfus mester, fotóművész, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Savaria Egyetemi Központjának óraadója;
  • GERENCSÉRNÉ DR. BERTA RENÁTA gyógyszerkutató vegyész, a nagykanizsai Pannon Egyetem Körforgásos Gazdaság Egyetemi Központjának főigazgató-helyettese, Soós Ernő Kutató-Fejlesztő Központjának tudományos munkatársa;
  • GÖRBE ANIKÓ, a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kara Farmakológiai és Farmakoterápiai Intézetének egyetemi docense, operatív igazgatóhelyettese;
  • GRÉCZI-ZSOLDOS ENIKŐ nyelvész, irodalomtörténész, a Miskolci Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézete Magyar Nyelvtudományi Tanszékének egyetemi docense;
  • GYIRES-TÓTH BÁLINT PÁL okleveles villamosmérnök, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kara Távközlési és Médiainformatikai Tanszékének egyetemi docense;
  • HECKL ISTVÁN, a Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Kara Rendszer- és Számítástudományi Tanszékének egyetemi docense;
  • HORVÁTH CSABA informatikus könyvtáros, a soproni Széchenyi István Városi Könyvtár igazgatója;
  • HORVÁTH FERENC főlevéltáros, Vác Város Levéltárának igazgatója,
  • HORVÁTH JÁNOS, a Nemzeti Filharmonikus Zenekar hegedűművésze, az Új Haydn Vonósnégyes alapító vezetője;
  • HUBERT ERZSÉBET BORBÁLA művelődésszervező és néprajzkutató, a Debreceni és Hajdú-Bihar Megyei Népművészeti Egyesület elnöke;
  • KISS GÁBOR történész-könyvtáros, a zalaegerszegi Deák Ferenc Megyei és Városi Könyvtár nyugalmazott igazgatója, az Informatikai és Könyvtári Szövetség és a Magyar Könyvtárosok Egyesületének korábbi alelnöke;
  • KISS GÁBOR, a József Attila Színház színművésze, az Esztergomi Várszínház alapítója és művészeti vezetője, a Honvéd Együttes örökös tagja;
  • KISS GABRIELLA, a Zágrábi Egyetem Bölcsészettudományi Kara Hungarológiai Tanszékének volt anyanyelvi lektora;
  • KISS MARGIT etnográfus, restaurátor, a Néprajzi Múzeum volt muzeológusa;
  • ID. LAKATOS VILMOS előadóművész, a Rajkó Zenekar volt vezető prímása;
  • LŐWEY LILLA nyugalmazott pedagógus, helytörténész, irodalmi szerkesztő, irodalomkutató;
  • LUCZA DANIELLA keramikus művész;
  • MEDVE ANNA, a Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Kara Villamosmérnöki és Információs Rendszerek Tanszékének nyugalmazott tudományos munkatársa;
  • MÉSZÁROS ISTVÁN, a Széchenyi István Egyetem Gépészmérnöki, Informatikai és Villamosmérnöki Kara Távközlési Tanszékének mesteroktatója;
  • MÉSZÁROS LÁSZLÓ okleveles gépészmérnök, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gépészmérnöki Kara Polimertechnika Tanszékének egyetemi docense;
  • NEMESSÁNYI ÉVA NÓRA karvezető, előadóművész, az Új Színház korrepetitora;
  • NYÁRI LÁSZLÓ előadóművész, a Rajkó-Talentum Alapfokú Művészeti Iskola és Középiskola tanára, a Kis Rajkó Zenekar művészeti vezetője;
  • OLÁH ANDRÁS költő, író, a Partium irodalmi, művészeti, közéleti folyóirat főszerkesztője;
  • OLÁH MÁRTA karnagy, a Semmelweis Vegyeskar vezetője, a Nemzeti Énekkar nyugalmazott szólamvezetője;
  • ÖTVÖS NAGY FERENC ötvös-iparművész, etnográfus, a Dunamelléki Református Egyházkerület Ráday Múzeumának ötvös-restaurátora;
  • PACHMANN PÉTER televíziós szerkesztő, műsorvezető;
  • PALLÓSINÉ DR. TOLDI MÁRTA, a szombathelyi Berzsenyi Dániel Könyvtár nyugalmazott igazgatója;
  • PETRÓ ATTILA GYULA, a Nyír-Márvány Kft. ügyvezető igazgatója;
  • PONGRÁCZ ZOLTÁN KÁROLY, a Népművészeti Egyesületek Szövetségének alelnöke, a Fehérvári Kézművesek Egyesületének korábbi elnöke;
  • RIGÓ TAMÁSNÉ, a Hajdúnánási Televízió szerkesztő-riportere;
  • SEBESTYÉN IMRE MIHÁLY, a Magyar Bélyeggyűjtők Országos Szövetségének alelnöke;
  • SIPOS PÉTER, a Fehér-Ablak Kft. ügyvezető igazgatója;
  • SOMOGYI-TÓTH DÁNIEL karmester, orgonaművész, a debreceni Kodály Filharmónia igazgató-művészeti vezetője, a debreceni Csokonai Nemzeti Színház operaigazgatója, Debrecen város főzeneigazgatója;
  • SZABADY JÁNOS ZOLTÁN helytörténész;
  • SZÓKA JÚLIA énekművész, a Lukin László Alapfokú Művészeti Iskola zenepedagógusa;
  • VÁSÁRHELYI TAMÁS BALÁZS, a Dévai Szent Ferenc Alapítvány kuratóriumának volt elnöke;
  • VÉCSY VERA Balázs Béla-díjas gyártásvezető, a Kecskemétfilm főgyártásvezetője;
  • Z. NÉMETH ISTVÁN költő, író, pedagógus;
  • ZELENA ANDRÁS Batthyány-Strattmann László-díjas gyászterapeuta, a Budapesti Gazdasági Egyetem Társadalomtudomány és Pedagógia Intézete Kommunikáció Tanszékének tanszékvezető egyetemi docense, a Magyar Pszichiátriai Társaság rendes tagja.

Magyar Ezüst Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:

  • BALOGH ZSIGMOND fafaragó mester, népi iparművész;
  • BÁTORI LÁSZLÓ, a Nagytarcsai Hagyományőrző Kulturális Egyesület elnöke;
  • CSÖRGITS KRISZTIÁN, a Győri Szakképzési Centrum főigazgató-helyettese;
  • EÖTVÖS ZSUZSANNA, a Nemzeti Cirkuszművészeti Központ Nonprofit Kft. szakmai tanácsadója;
  • FÖLDES GÁBOR, a Duna Művészegyüttes hangtechnikusa;
  • GECSE ANNABELLA néprajzkutató muzeológus, a Damjanich János Múzeum Néprajzi Osztályának vezetője;
  • HENRI ZOLTÁN, a Vígszínház bútortárának vezetője;
  • JOHAN JÁNOS, a 100 Tagú Cigányzenekar vezető prímása;
  • KÁKONYI ÉVA, a József Attila Színház művészeti titkára;
  • KRÉNUSZ ERNŐ, a Kaposvári Szakképzési Centrum Eötvös Loránd Műszaki Technikum és Kollégium oktatója;
  • LISZTES ÉVA, a Berettyó Kulturális Központ igazgatóhelyettese, a Bihari Szabadművelődési és Népfőiskolai Egyesület elnöke;
  • LUDMÁNYNÉ TÓTH EVELIN táncpedagógus, a miskolci ELTE Best Dance Company alapítója és művészeti vezetője, a Táncpedagógusok Országos Szövetségének elnökségi tagja;
  • ORBÁN SÁNDOR, a Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum Neumann János Informatikai Technikumának oktatója;
  • ÖMBÖLI-KÖLES TÍMEA, a Budapesti Komplex Szakképzési Centrum Újbudai Szakiskola és Szakképző Iskola igazgatóhelyettese;
  • PÁNCZÉL LAJOS, a Nemzeti Cirkuszművészeti Központ Nonprofit Kft. szcenikusa;
  • PUP DÁNIEL közlekedésmérnök, a Széchenyi István Egyetem Audi Hungária Járműmérnöki Kara Közúti és Vasúti Járművek Tanszékének adjunktusa.

Magyar Bronz Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:

  • BENYOVSZKI BEATRIX, a Honvéd Együttes Művészeti Nonprofit Kft. főkönyvelője;
  • BERECZ LÁSZLÓNÉ, a Matyó Népművészeti Egyesület alapítója, tiszteletbeli elnöke;
  • BERTA ALEXANDRA citerás, népzenész, a Hagyományok Háza népzenei szakelőadója;
  • BLÉNESI ZSOLT balettművész, a Budapesti Operettszínház balettkari tagja;
  • BUJDOSÓ ANNA, a Bozsik Yvette Társulat táncművésze;
  • CSICSELY ZOLTÁN, a Nemzeti Cirkuszművészeti Központ Nonprofit Kft. produkciós menedzsere;
  • DARAI GYULA ATTILA, a Debreceni Egyetem Műszaki Kara Járműmérnöki és Mechatronikai Intézet, Villamosmérnöki és Mechatronikai Tanszékének tanszéki mérnöke;
  • DÉSKA BERTALANNÉ hímző, viseletkészítő népi iparművész;
  • DOCHNÁL ERZSÉBET, a Nemzeti Énekkar kottatárosa;
  • DULL-DARÓCZI GABRIELLA, a Radnóti Miklós Színház női öltöztetőtárának vezetője;
  • GAZSÓ GYULA TIBOR, a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központja Stratégiai Igazgatóságának osztályvezetője;
  • HAJDU TAMÁS gombkötő és paszományos népi iparművész;
  • HANSÁGI-HAYDN NÓRA, a Pannon Egyetem jogi és beszerzési igazgatója;
  • KOPÁCSI ÁGNES, az Új Színház Nonprofit Kft. szervezési osztályvezetője;
  • LENCZ ISTVÁN, a Győri Balett díszítője;
  • NÉMETH MÁRIA, a Hagyományok Házának főkönyvi könyvelője;
  • POZSÁR RÓZSA, a József Attila Színház Nonprofit Kft. fodrásztár-vezetője;
  • STANGL KRISZTINA JUDIT, a Győri Szakképzési Centrum gazdasági vezetője;
  • TÓTH ERZSÉBET, az Új Színház Nonprofit Kft. jelmeztár-vezetője;
  • TÓTH JÁNOS GERGELY, az Új Színház és a Babits Mihály Színház színművésze;
  • VAJDA TÜNDE GABRIELLA, a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kara Kommunikációs és Nemzetközi Központjának kommunikációs vezetője;
  • ZSINICZKI MÁRTA, a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház női szabója.

A mozgókép területén kifejtett kiemelkedő alkotótevékenysége, valamint művészi és tudományos teljesítménye elismeréseként Balázs Béla-díjban részesült:

  • BERECZKI CSABA filmrendező, producer, a Nemzeti Filmintézet nemzetközi és értékesítési igazgatója;
  • KRISKÓ LÁSZLÓ rendező;
  • ORDÓDY GYÖRGY filmrendező;
  • TOMASEVICS ZORKA szinkronrendező.

Kiemelkedő fotóművészeti, fotóriporteri tevékenysége elismeréseként Balogh Rudolf-díjban részesült:

  • FELVÉGI ANDREA, a Muzsika folyóirat képszerkesztő-fotóriportere;
  • KAISER OTTÓ fotográfus, a Kaiser Art Kft. művészeti vezetője.

Kiemelkedő zeneszerzői, zenei rendezői tevékenységéért Erkel Ferenc-díjban részesült:

  • BÁRSONY BÁLINT szaxofonművész, zenekarvezető, hangterapeuta, a Magyar Rhapsody Projekt zeneszerzője;
  • KÁROLY KATALIN énekművész, a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház zenei vezetője.

Kiemelkedő iparművészeti, ipari tervezőművészeti tevékenysége elismeréseként Ferenczy Noémi-díjban részesült:

  • CARCASSNÉ HEGYVÁRI BERNADETT iparművész, a Széchenyi István Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola művésztanára;
  • ELEKES GYULA zománcművész;
  • KIRÁLY FANNI ötvös-iparművész;
  • NYÍRI KATALIN textil iparművész;
  • TRAUTSCH ANDRÁS JÓZSEF belsőépítész iparművész.

A névadó szellemiségéhez méltó, jelentős irodalmi alkotásért Gérecz Attila-díjban részesült:

  • GÁL JÁNOS író, Az eltűnt hírnév nyomában című verseskötete elismeréseként.

Táncművészet terén kiemelkedő alkotói, előadói, tudományos és pedagógiai tevékenysége elismeréseként Harangozó Gyula-díjban részesült:

  • FUNDÁK KRISTÓF koreográfus, az Angyalföldi Vadrózsa és Vadvirág Táncegyesület oktatója;
  • GÓBI RITA táncművész, koreográfus, táncpedagógus;
  • SIMON ISTVÁN, a Budapesti Operettszínház balettművésze.

Kiemelkedő történeti irodalmi tevékenysége elismeréseként Herczeg Ferenc-díjban részesült:

  • BALOGH ELEMÉR író, költő, drámaíró;
  • PATAKI TAMÁS író.

A cirkuszművészet terén kiemelkedő artista tevékenysége elismeréséért Hortobágyi Károly-díjban részesült:

  • DITTMÁR LAIDO artistaművész, zsonglőr.

Kiemelkedő színészi, rendezői tevékenysége elismeréseként Jászai Mari-díjban részesült:

  • BORDÁN IRÉN színművész;
  • IVANCSICS ILONA színművész, az Ivancsics Ilona és Színtársai alapítója és művészeti vezetője;
  • JANZA KATA, a Budapesti Operettszínház színművésze;
  • KISS GERGELY MÁTÉ, a debreceni Csokonai Nemzeti Színház színművésze;
  • KŐRÖSI CSABA, a veszprémi Petőfi Színház színművésze;
  • MÉSZÁROS TIBOR színművész, a kaposvári Csiky Gergely Színház művészeti igazgatója;
  • OLT TAMÁS színművész, a Karinthy Színház ügyvezető igazgatója;
  • PANEK KATI, a Kolozsvári Állami Magyar Színház nyugalmazott színművésze.

Kiemelkedő színvonalú irodalmi – költői, írói, irodalomtörténészi – tevékenysége elismeréseként József Attila-díjban részesült:

  • BÁLINT TAMÁS költő, író, lapszerkesztő;
  • BÁNKI ÉVA író, költő, irodalomtörténész, a Károli Gáspár Református Egyetem egyetemi docense;
  • GORETITY JÓZSEF irodalomtörténész, műfordító, a Debreceni Egyetem habilitált egyetemi docense;
  • HAFNER ZOLTÁN    irodalomtörténész, szerkesztő, az Evangélikus Országos Gyűjtemény tudományos munkatársa;
  • KÖTTER TAMÁS író;
  • MIRTSE ZSUZSA író, költő, szerkesztő;
  • SZÁVAI GÉZA író, műfordító, kritikus, a PONT kiadó főszerkesztője;
  • VINCZE FERENC szépíró, a Szépirodalmi Figyelő főszerkesztője, az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Bécsi Egyetem egyetemi adjunktusa.

Kiemelkedő zenei előadó-művészeti tevékenysége elismeréseként Liszt Ferenc-díjban részesült:

  • BELLAI ESZTER operaénekes;
  • CORPUS HARSONA KVARTETT – PÁLINKÁS PÉTER harsonaművész;
  • CORPUS HARSONA KVARTETT – SÜTŐ ANDRÁS MIHÁLY harsonaművész;
  • CORPUS HARSONA KVARTETT – GÁSPÁR OLIVÉR harsonaművész;
  • CORPUS HARSONA KVARTETT – HEGYI GÁBOR LÁSZLÓ harsonaművész;
  • FÁBIÁN ÉVA, az Óbudai Népzenei Iskola népi énektanára;
  • FEJÉRVÁRI ZOLTÁN zongoraművész;
  • LUKÁCS MIKLÓS cimbalomművész.

Kiemelkedő könnyűzenei, dzsesszzenei előadó-művészeti tevékenysége elismeréseként Máté Péter-díjban részesült:

  • SOLTI JÁNOS dobos, zenész, a Kőbányai Zenei Stúdió dob tanszékvezető tanára;
  • SZŐKE NIKOLETTA jazz énekművész, dalszerző, szövegíró;
  • ZEFFER ANDRÁS „ZEFI”, a Mobilmánia zenekar zenekarvezetője, billentyűs-énekes, zeneszerző, hangszerelő.

Kiemelkedő képzőművészeti tevékenysége elismeréseként Munkácsy Mihály-díjban részesült:

  • BABUSA JÁNOS szobrászművész;
  • BÁNKI ÁKOS festőművész;
  • NAGY BARBARA képzőművész, a Magyar Képzőművészeti Egyetem adjunktusa;
  • NAGY GABRIELLA festőművész;
  • PELLES RÓBERT festőművész;
  • SZERÉNYI GÁBOR grafikusművész;
  • URAY-SZÉPFALVI ÁGNES festőművész, a Budapesti Metropolitan Egyetem óraadó tanára.

A kortárs képzőművészet, iparművészet, design területén végzett kiemelkedő művészettörténészi, műkritikusi, kurátori tevékenysége elismeréséért Németh Lajos-díjban részesült:

  • NINKOV KOVACSEV OLGA művészettörténész, a Szabadkai Városi Múzeum muzeológusa.

A nemzeti identitás erősödését elősegítő kiemelkedő teljesítménye elismeréseként Sára Sándor-díjban részesült:

  • HARTUNG DÁVID operatőr;
  • PÜSÖK BOTOND filmrendező.

Kiemelkedő zenetudományi, zenekritikai és zene-ismeretterjesztő tevékenységéért Szabolcsi Bence-díjban részesült:

  • PÉTERI JUDIT zenei szerkesztő.

Kiemelkedő újságírói tevékenysége elismeréseként Táncsics Mihály-díjban részesült:

  • SZENTESI ZÖLDI LÁSZLÓ újságíró, a Magyar Nemzet lapszerkesztője,
  • SZIKORA JÓZSEF, a Magyar Katolikus Rádió főszerkesztője,
  • UGRON ZSOLNA, az MTVA szerkesztő-műsorvezetője, a Kertész Imre Intézet művészeti igazgatója.
Reactions

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések